hejmo » novaĵoj » HPA Festas 15-jaran Datrevenon Honorantan Arton & Novigon
Kadro de okerokero
"Okerokero" gajnas Elstaran Koloran Gradigon - Prezento ĉe 2020 HPA-Premioj

HPA Festas 15-jaran Datrevenon Honorantan Arton & Novigon


AlertMe

La 15-a ĉiujara HPA-Premioj okazis interrete la 19-an de novembro, festante dekkvin jarojn honorante brilan kaj transforman laboron de la individuoj kaj kompanioj starigantaj la rakonton.

Premioj estis donitaj al individuoj kaj teamoj laborantaj en dek unu kreivaj metiaj kategorioj, rekonante elstarajn kontribuojn al kolora gradigo, sono, redaktado kaj vidaj efikoj por reklamvideoj, epizodaj kaj teatraj trajtoj.

La gajnintoj de la Kreaj Kategorioj de la Premioj HPA 2020 estas:

 

Elstara Kolora Gradigado - Teatra Trajto

 

GAJNINTO: "Jokero"

Jill Bogdanowicz // Kompanio 3

 

"Ad Astra"

Gregory Fisher // Kompanio 3

 

"Gretel & Hansel"

Mitch Paulson // EFILM, Kompanio 3

 

"Jojo Rabbit"

Tim Stipan // Kompanio 3

 

"Mulan"

Natasha Leonnet // EFILM, Kompanio 3

 

Elstara Kolora Gradigado - Epizoda aŭ Ne-teatra Trajto

 

GAJNINTO: "Gardistoj - Estas Somero kaj Ni Elĉerpas Glacion"

Todd Bochner // Sim International

 

"La Alienisto: Anĝelo de Mallumo - Lasta Eliro al Broklino"

Juan Cabrera, Fran Lorite // LightBender

 

"Ŝanĝita Karbono - Pago Prokrastita"

Bill Ferwerda // Luksoklasa Toronto, Kompanio 3

 

"Catherine la Granda - Epizodo 1"

Aidan Farrell // La Biena Grupo

 

"Leporhundo"

Bryan Smaller // Kompanio 3

 

 

Elstara Kolora Klasado - Komerca 

 

GAJNINTO: Ralph Lauren - "Profunda Bluo"

Tom Poole // Kompanio 3

 

BMW - "Spegulo en la Estontecon"

Sofie Borup // Kompanio 3

 

BMW - "Ĉi tio estas Elekto 2"

Tom Poole // Kompanio 3

 

Dieto-Kolao - "Trinku Kion Via Panjo Donis Al Vi"

Dave Hussey // Kompanio 3

 

NFL - "Sekva 100"

Stefan Sonnenfeld // Kompanio 3

 

 

Elstara Redaktado - Teatra Trajto

Sponsorita de Blackmagic Design

 

GAJNINTO: "Parazito"

Jinmo Yang, ACE

 

"Ford v Ferrari"

Michael McCusker, ACE; Andrew Buckland, ACE

 

"Jojo Rabbit"

Tom Eagles, ACE

 

"Okerokero"

Jeff Groth, ACE

 

"La Du Papoj"

Fernando Stutz

 

 

Elstara Redaktado - Epizoda aŭ Ne-teatra Trajto (30 Minutoj kaj Sub)

Sponsorita de Blackmagic Design

 

GAJNINTO: "Necerta - Malmulta Provo"

Nena Erb, ACE

 

"Necerta - Lowkey Feliĉa"

Mark Sadlek

 

"Necerta - Lowkey Losin 'It"

Daysha Broadway, Lucky Justice Productions Inc.

 

"La Justaj Gemoj - Sed la Justuloj Vidos Ilian Falon"

Craig Hayes

 

"Kion Ni Faras en la Ombroj - Reviviĝo"

Yana Gorskaya, ACE, Dane McMaster, FX-Retoj

 

 

Elstara Redaktado - Epizoda aŭ Ne-teatra Trajto (Dum 30 Minutoj)

Sponsorita de Blackmagic Design

 

GAJNINTO: "Sep mondoj, unu planedo: Azio"

Angela Maddick, Unuo pri Naturhistorio de BBC-Studioj

 

"Sinjorino. Ameriko - Phyllis & Fred & Brenda & Marc ”

Emily Greene, FX-Retoj

 

"Sep mondoj, unu planedo: Aŭstralio"

Nigel Buck, BBC Studios Natural History Unit

 

"Gardistoj - Estas Somero kaj Ni Finas Glacion"

David Eisenberg, HBO

 

"Gardistoj - Ĉi tiu Eksterordinara Estaĵo"

Anna Hauger

 

 

Elstara Sono - Teatra Trajto

Sponsorita de DTS

 

GAJNINTO: "Amerika Piklaĵo"

Michael Babcock, Jeremy Pierson, Brandon Spencer, Jeff Sawyer, Dan Kenyon // sony bildoj

 

"IT: Ĉapitro Du"

Bill R. Dean, Nancy Nugent, Michael Keller, Tim LeBlanc, Erick Ocampo, Randy Torres // Warner Bros.

 

"Okerokero"

Alan Robert Murray, Dean Zupancic, Tom Ozanich, Jason Ruder, Tod A. Maitland // Warner Bros.

 

"Les Misérables"

Jérôme Gonthier, Arnaud Lavaleix, Matthieu Autin, Marco Casanova // Srab Films

 

 

Elstara Sono - Epizoda aŭ Ne-teatra Trajto

Sponsorita de DTS

 

GAJNINTO: "Stela Vojaĝo: Picard - Et in Arcadia Ego Part 2 " 

Matthew E. Taylor, Todd Grace, Ed Carr, Tim Farrell, Sean Heissinger, Peter Devlin // Warner Bros.

 

"La Alienisto: Anĝelo de Mallumo - Ventro de la Besto"

Matthew Skelding, Lindsey Alvarez, Ali Hawkins, Al Sirkett, Tom Jenkins

 

"For - Negativa Reveno"

Jonathan Greasley, Darren King, Shaughnessy Hare, Dan Gamache, Jeffrey Dyal // King Soundworks

 

"Locke kaj Key - Bonvenon al Matheson"

Chris Cooke, Eric Apps, JR Fountain, Dustin Harris // Luksoklasa Toronto, Kompanio 3

 

"Sep mondoj, unu planedo: Aŭstralio"

Graham Wild, Tim Owens // BBC Studios Natural History Unit

 

 

Elstaraj Vidaj Efikoj - Teatra Trajto

Sponsorita de ZEISS

 

GAJNINTO: "La sola Ivano"

Nick Davis, Greg Fisher, Ben Aghdami, Ben Jones, Santiago Colomo Martinez // Walt Disney Motion Picture Production

 

"La Aeronaŭtoj"

Louis Morin, Annie Godin, Christian Kaestner, Ara Khanikian // Amazon Studios

 

"IT: Ĉapitro Du"

Fabrice Vienne, Vincent Desjardins, Christopher Nix, Jonathan Fleming-Bock, Dawid Borkiewicz // Rodeo FX Inc.

 

"Mulan"

Sean Faden, Diana Giorgiutti, Anders Langlands, Seth Maury, Hubert Maston // Walt Disney Motion Picture Production

 

"1917"

Guillaume Rocheron, Sona Pak, Greg Butler, Vijay Selvam, Richard Little // MPC

 

 

Elstaraj Vidaj Efikoj - Epizodaj (Sub 13-Epizodoj) aŭ Ne-teatra Feature

Sponsorita de ZEISS

 

GAJNINTO: "Perdita en la Spaco - Vrakito"

Aladino Debert, Suzanne Foster, Victor Grant, Paul Chapman, Frankie Stellato // Cifereca Domajno

 

"Liaj Mallumaj Materialoj - La Batalo ĝis la Morto"

Russell Dodgson, James Whitlam, Dan May, Danny Hargreaves, William Todd-Jones // Malbona Lupo

 

"Perdita en la Spaco - Naŭdek Sep"

Troy Davis, Niklas Jacobson, Jenn Taylor, David Anastacio, Rafael Solórzano // Legendary TV

 

"La Ombrela Akademio - Rekte Kie Ni Komencis"

Everett Burrell, Jeff Campbell, Phillip Hoffman, Neishaw Ali, Carrie Richardson // Spin VFX

 

"La Ombrela Akademio - Valhalo"

Everett Burrell, R. Christopher White, Libby Hazell, Aidan Martin, Paul Raeburn // Weta Cifereca

 

 

Elstaraj Vidaj Efikoj - Epizodaj (Super 13-Epizodoj)

Sponsorita de ZEISS

 

GAJNINTO: "9-1-1 - Lavujo aŭ Naĝado"

Jon Massey, Tony Pirzadeh, Bryant Reif, Brandon Criswell, David Rand // Fuse FX

 

"La Fulmo - Grodd Amikigis Min"

Armen V. Kevorkian, Joshua Spivack, Shirak Agresta, Christopher Grocock, Tanya Kevorkian // Encore VFX

 

"Grey's Anatomy - Pluvas Viroj"

Tim Carras, Andie Eikenberg, Bill Parker, Nick Chamberlain, Casi Blume // Barnstorm VFX

 

"NCIS: Maramea Krima Esplora Servo - Arizono"

Matt Von Brock, Javier Gallego, Carrie Smith, Erik O'Donnell, Del Depierro, Bob Minshall // Picture Shop, Ghost VFX

 

"Superknabino - Krizo sur Senfinaj Teroj: Unua Parto"

Armen V. Kevorkian, Brian Reiss, Kris Cabrera, Fabian Jimenez, Alex Schade // Encore VFX

 

Kiel antaŭe anoncite, specialaj premioj prezentitaj dum la festo inkluzivis la HPA-Inĝenieristikan Plejbonan Premion al EIZO pro la Monumento CG3146 31.1 ″ HDR-ekrano; Eluvio por Eluvio Content Fabric; Moxion por Tujaj; kaj Carl ZEISS SBE por ZEISS eXtended Data; kaj la HPA-Juĝistoj-Premio por Kreivo kaj Novigado al Tutmonda Civitano por Unu Mondo: Kune Hejme.

La Premioj HPA, produktitaj de Homerun Entertainment, okazas danke al la malavareco de Diamond Title Sponsor Blackmagic Design; Aliĝa Sponsoro Bildbutiko; Eventaj Sponsoroj Avid, Dolby, DTS, kaj ZEISS; kaj Spektakloj La Alex Theatre, Luksoklasa, Jump !, Keycode Media, MTI Filmo, Pixelogic Media, PostPro Media, Stephen Arnold Music, Vizrt Grupo, kaj Wipster. Pliaj informoj pri la Premioj HPA kaj HPA troveblas ĉe www.hpaonline.com/.

 

 

 


AlertMe